Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Pre médiá

TS:Parlament bude rozhodovať znížení DPH na tri mesiace – HoReCa sektor hovorí o pomoci „na papieri“ a žiada predĺženie termínu

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) budú dnes diskutovať o novele zákona o dani  z pridanej hodnoty (DPH), ktorej súčasťou sú aj poslanecké návrhy na dočasné, trojmesačné, zníženie DPH na reštauračné a stravovacie služby. Zamestnávatelia združení v Asociácii hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) volajú po znížení DPH dlhodobo, avšak upozorňujú, že pokiaľ má pomoc gastro sektoru skutočne pomôcť, musí byť aplikovaná na dlhšie obdobie ako len tri mesiace. Z tohto dôvodu AHRS poslancov vyzýva na predĺženie termínu zníženia sadzby DPH.

TS: Akútny nedostatok zamestnancov

Viac ako 10 000 voľných pracovných miest – obnova dôvery a systémová podpora rozhodnú o tom, aká bude tohtoročná letná turistická sezóna.

TS: Pokrok v oblasti hotelových hviezdičiek.

Úspešný príbeh platformy Hotelstars Union, ktorej členovia sa snažia o harmonizáciu označovania hotelov hviezdičkami, pokračuje ďalším dôležitým krokom, ktorým je vytvorenie medzinárodnej neziskovej organizácie podľa belgického práva (AISBL).

Podkategórie