Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

TS: Energetická a inflačná kríza: HoReCa volá po efektívnej pomoci štátu, varuje, že hrozí masívne zatváranie hotelov a reštaurácií

Medziročné náklady na energie stúpli väčšine ubytovacích zariadení a gastro prevádzok už počas leta  viac ako dvojnásobne – vyplýva to z prieskumu Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS). Tá upozorňuje, že energetická a inflačná kríza môže byť čoskoro „konečnou“ pre množstvo prevádzok a vyzýva preto vládu, aby čo najskôr predstavila súbor podporných opatrení, ktoré zmiernia výrazné náklady podnikov, v krízových časoch pomôžu s udržaním zamestnanosti a minimalizujú tak negatívne dopady na podniky i domácnosti.

Premiérovi a ministrom sme poslali výzvu na riešenie energetickej krízy s konkrétnymi údajmi z prieskumu

Žiadne z odvetví hospodárstva nebolo tak postihnuté pandémiou ako cestovný ruch. Teraz nás čaká kríza ďalšia a stále bojujeme s nedostatkom pracovníkov. Preto sme pripravili komplexný analytický materiál, v akom stave sa hotely a reštaurácie nachádzajú. Oslovili sme premiéra Eduarda Hegera, predsedu NR SR Borisa Kollára, ministrov financií, dopravy i práce.

HORECA sektor na Slovensku pomáha Ukrajine

Iniciatíva zástupcov a podnikateľov v HORECA sektore a zástupcov mimovládnym neziskových organizácií spúšťa projekt.

Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska v médiách - august 2022

Prečítajte si súhrn mediálnych aktivít AHRS za august 2022.

Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska v médiách - júl 2022

Prečítajte si súhrn mediálnych aktivít AHRS za júl 2022.

Najväčšia HORECA konferencia je opäť tu!

26. ročník HORECA konferencie vám prináša Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska a vydavateľstvo MAFRA. Nepremeškajte svoju šancu a zaregistrujte sa ešte dnes!