Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Nominovanie členov maturitnej komisie

Každoročne ukončujú svoje odborné vzdelávanie maturitou, alebo záverečnou skúškou vaši budúci zamestnanci. Aj tento rok máte možnosť nominovať členov maturitnej komisie, alebo komisie pre záverečné skúšky na strednej odbornej škole, v okolí vašej prevádzky.

V ideálnom stave ide o školu, s ktorou máte spoluprácu napríklad pri duálnom vzdelávaní, alebo aspoň pri poskytovaní miest pre prax stredoškolákov. Máte tak možnosť spoznať „nové kádre“ pre trh práce a zároveň by sme radi získali informácie a názory zamestnávateľov na jednotlivé stredné školy. Účasťou na maturitách alebo záverečných skúškach teda pomôžete nielen sebe, ale aj študentom pri hľadaní si uplatnenia.

Zoznamy skúšobných komisií záverečných a absolventských skúšok za všetky kraje nájtede tu. V prípade záujmu nám prosím zašlite nominácie na zástupcov do jednotlivých komisií. Vaše návrhy vpíšte do priloženej tabuľky a pošlite v termíne najneskôr do 3. 5. 2019 na e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Predpokladmi pre delegovanie zástupcu stavovskej organizácie alebo profesijnej organizácie za stáleho člena skúšobnej komisie záverečnej/absolventskej skúšky sú:

a) aspoň stredné odborné vzdelanie v príslušnom odbore vzdelávania alebo v príbuznom odbore vzdelávania

b) prax v príslušnom povolaní najmenej päť rokov

c) znalosť profilu absolventa učebného odboru

d) absolvovanie odbornej prípravy za člena skúšobnej komisie (vykoná SOŠ)

Metodiku účasti zástupcu na maturitnej skúške a absolventskej skúške nájdete tu. 

Projekty AHRSNEDISKVALIFIKUJ SA

ludske zdroje

WellTo

wellto


Prečítajte si viac...