Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Hotelová akadémia Brezno

Hotelová akadémia Brezno je škola s dlhoročnou tradíciou. Cieľom vzdelávania je pripraviť žiakov na úspešný pracovný život a na ďalšie vzdelávanie.

logo HAPo skončení štúdia majú absolventi možnosť širokého uplatnenia predovšetkým v podnikoch poskytujúcich služby cestovného ruchu - vo  všetkých častiach a prevádzkach ubytovacích a stravovacích zariadení (prevádzkový a ekonomický úsek), po získaní potrebnej praxe sa z nich stávajú úspešní manažéri alebo samostatne podnikajú, zamestnávajú sa aj pri výkone ekonomicko-administratívnych činností v podnikoch a firmách príbuzného zamerania.

Absolvent tohto študijného odboru je pripravený na okamžitý vstup na trh práce. Získa dobré komunikačné schopnosti v materinskom jazyku a v 2 cudzích jazykoch.

Žiaci školy každoročne dosahujú umiestnenia na popredných miestach v odborných súťažiach organizovaných v rámci Veľtrhu cestovného ruchu DanubiusGastro, v celoslovenskej barmanskej súťaži MASTER CUP 77, v odbornej súťaži FOURFEST EuroakademikGastro organizovanej BBSK v Rimavskej Sobote. Škola organizuje barmanské kurzy, kurzy baristov, kurzy sommeliera, kurzy vyrezávania zo zeleniny a ovocia pod vedením špičkového odborníka na carving Ľudka Procházku z Českej republiky a vzdelávací program v rámci pivnej akadémie Cervesario. Osvojujú si nové trendy v gastronómii ako 3D tlač – FoodPrint a Selfieccino. Hotelová akadémia sa zapája do medzinárodných jazykových projektov eTwinning, čo zároveň poskytuje žiakom využívať moderné spôsoby a metódy učenia sa cudzích jazykov. V roku 2019 získala certifikát kvality - „Škola eTwinning“ - škola na európskej úrovni.

Škola celoročne spolupracuje s hotelovo-reštauračnými zariadeniami vyššieho štandardu na Slovensku, ale aj vo viacerých európskych krajinách, v ktorých realizuje praktické vyučovanie.

Meno: Mgr. Eva Dočekalová                              Meno: Ing. Eva Petríková                                          

Pozícia: riaditeľka školy                                    Pozícia: zástupkyňa

Telefón: 048/6112641                                        Telefón: 048/6112641

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.                               Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Zoznam aktuálnych učebných a študijných odborov:

6323 K – hotelová akadémia

Partneri: 

  • Kongres & Wellness Hotel Partizán Tále ****
  • Ski, Golf &Hotel Resort Tále - Hotel Stupka, golfový rezort
  • Hotel & Spa Resort Kaskády ****
  • Kongres & Spa Hotel APHRODITE PALACE  Rajecké Teplice****
  • Penzión Dúhový Pstruh Bystrá
  • Kúpele Brusno
  • Starobystrická reštaurácia, Banská Bystrica

 

foto 1foto 2

foto 3

Projekty AHRSNEDISKVALIFIKUJ SA

ludske zdroje

WellTo

wellto


Prečítajte si viac...