Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

TS: AHRS podporuje výzvu na prijatie okamžitých opatrení

Bratislava, 23. 3. 2020

AHRS podporuje prijatie okamžitých opatrení pre CR na zmiernenie nepriaznivých ekonomických dopadov. 

Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska podporuje výzvu na prijatie okamžitých opatrení

Tlačová informácia 23. 3. 2020

Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska podporuje dnešné vyhlásenie Zväzu cestovného ruchu SR, aby vláda prijala okamžité opatrenia pre subjekty cestovného ruchu, ktoré by zmiernili mimoriadne negatívne dopady na celé odvetvie.

AHRS si uvedomuje, že prvoradou prioritou vlády je chrániť zdravie a životy občanov SR. Zároveň upozorňuje, že ubytovacie a stravovacie služby ako prvé čelia negatívnym prejavom šírenia ochorenia. Hotely a penzióny sú nariadením štátu zatvorené, reštaurácie museli rešpektovať zákaz vstupu verejnosti do prevádzok a len veľmi obmedzený počet stravovacích zariadení predáva jedlá prostredníctvom donášky či cez okienko. Prepad v tržbách sa počíta na desiatky miliónov EUR a tento výpadok sa každým dňom zvyšuje. Straty sa nedajú dohnať. V tomto je cestovný ruch špecifický. Každý deň sa dá predať len toľko izieb, koľko je k dispozícii, každá nepredaná izba je stratená príležitosť, ktorá sa nevráti. V týchto službách sa nedá vyrábať na sklad a predávať, keď sa situácia zlepší. Preto hotely a reštaurácie v súčasnej situácií trpia najviac a sú jedny z prvých, ktoré doplácajú na túto krízu. Podľa AHRS vláda by mohla použiť verejné financie, ale aj deklarovanú pomoc z prostriedkov EÚ na úplnú, alebo čiastočnú sanáciu odvetvia cestovného ruchu.

Tomáš Ondrčka, prezident AHRS

 

PRESS kontakt: generálny manažér AHRS Marek Harbuľák, + 421 911 262 177, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Tlačová správa na stiahnutie

Projekty AHRSNEDISKVALIFIKUJ SA

ludske zdroje

WellTo

wellto


Prečítajte si viac...