Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Európske spoločenstvo pohostinstiev spúšťa kampaň "BOOK DIRECT"

Hotely v Európe spustili kampaň "REZERVOVAŤ PRIAMO"

(15.12.2015) Zväz hotelov a reštaurácii SR spolu s ostatnými členmi európskych pohostinstiev a organizáciou HOTREC - zastrešujúcou európske hotely a reštaurácie so sídlom v Bruseli, spustili kampaň „Rezervovať priamo“. Cieľom je zvýšiť povedomie o výhodách priameho kontaktu hosťa s hotelom či reštauráciou. 

 

Ku kampani sa hotelier, reštauratér či iný podnikateľ v cestovnom ruchu pripája dobrovoľne. Existuje viacero spôsobov, ako si rezervovať ubytovanie alebo iné služby spojené s cestovaním. Rôzne distribučné kanály a rezervačné systémy majú svoje výhody a môžu byť prínosom pre spotrebiteľov i poskytovateľov služieb. Ak sa však niekto rozhodne REZERVOVAŤ PRIAMO má zakaždým priamy, osobnejší kontakt s hotelom či reštauráciou. Vďaka tomu môžu byť všetky jeho špecifické, osobné požiadavky prerokované a zodpovedané bezprostredne, dôverne a účinným spôsobom. Priamy kontakt, rovnako ako aj v iných oblastiach života, pomáha vytvárať bližší a dôvernejší vzťah medzi poskytovateľom služieb a jeho klientom. 

Priamy kontakt hosťom tiež umožňuje prijímať informácie z prvej ruky, keď ide napríklad o dostupnosť, konkrétne požiadavky, prípadne špeciálne ponuky, služby či podmienky. Existuje niekoľko spôsobov, ako si REZERVOVAŤ PRIAMO. Rôzne možnosti kontaktu budú k dispozícii na vlastných internetových stránkach poskytovateľov i ďalších komunikačných materiáloch. Každý si môže vybrať najlepší spôsob, ktorý považuje za najvhodnejší pre svoje účely, či už je to priama verbálna komunikácia cez telefón, priamy kontakt prostredníctvom e-mailu alebo prostredníctvom internetových stránok hotela, rovnako ako priamy kontakt tvárou v tvár na recepcii.

 "Kampaň REZERVOVAŤ PRIAMO na Slovensku podporuje Zväz hotelov a reštaurácii SR. Podľa slov jeho generálneho sekretára Mareka Harbuľáka chcú hotelieri tou kampaňou upriamiť pozornosť svojich hostí na  výhody spojené s možnosťou priamej rezervácie v hotelových zariadeniach. „Priame rezervácie u poskytovateľov služieb prinášajú hosťom viaceré výhody. Na druhej strane sa pre hotelierov vytvára nástroj, ktorý vytvára protiváhu k stále sa zvyšujúcej závislosti od rezervačných portálov, ktoré pracujú s vysokými províziami a výrazne tak ovplyvňujú tvorbu cien. Zapojenie sa je dobrovoľné.“   


Všetci hotelieri, reštauratéri a ďalší zainteresovaní podnikatelia, ktorí sa chcú podieľať na kampani, si môžu stiahnuť logo kampane zadarmo cez web www.hotrec.eu/bookdirect. S pomocou e-shopu, si budú môcť zakúpiť ďalšie reklamné predmety, ako sú samolepky, letáky atď.

book direct

Čo je ZHR SR?

Zväzu hotelov a reštaurácií SR je dobrovoľnou, nepolitickou, záujmovou a odbornou organizáciou, ktorej cieľom je obhajovať spoločné záujmy členských subjektov voči orgánom štátnej správy a iným organizáciám, zvyšovať ich profesionálnu prestíž, ovplyvňovať verejnú mienku a názory riadiacich orgánov cestovného ruchu v štátnej správe a samospráve na slovenské hotelierstvo, gastronómiu a cestovný ruch.

Čo je HOTREC?

HOTREC zastupuje hotelový, reštauračný a kaviarenský priemysel na európskej úrovni. Tento priemysel zahŕňa asi 1,8 milióna podnikov, z ktorých 99% tvoria malé a stredné podniky (91% z nich mikropodniky, tj. ktoré zamestnávajú menej ako 10 osôb). Tieto podniky tvoria 59% z priemyselnej pridanej hodnoty. Odvetvie pohostinstvá zabezpečuje približne 10,2 milióna pracovných miest v samotnej EÚ. Spolu s ďalšími odvetviami cestovného ruchu, je tento sektor jedným z najväčších priemyselných odvetví v Európe. HOTREC zastrešuje 43 národných asociácií reprezentujúcich sektor v 29 rôznych európskych krajinách.

 

Pre ďalšie informácie: www.hotrec.eu

Daniel Makay +32 (0) 2 504 78 42, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

Mgr. Marek Harbuľák, generálny sekretár ZHR SR

tel: 02/58 233 386; mobil: 0911 262 177; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Projekty AHRSNEDISKVALIFIKUJ SA

ludske zdroje

WellTo

wellto


Prečítajte si viac...