Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

HOTREC udelil cenu Jánovi Bočkayovi

(29.4.2016) Počas valného zhromaždenia HOTREC, ktoré sa 28.-29. apríla 2016 prvýkrát konalo na Slovensku, udelila nadácia The European Hospitality Foundation (EHF) cenu za výnimočný prínos v oblasti hotelierstva a cestovného ruchu Jánovi Bočkayovi.

 

HOTREC je strešná organizácia, ktorá združuje 43 národných asociácií z 29 krajín. Je hlasom hotelov, reštaurácií, kaviarní a podobných organizácií vo vzťahu k európskym inštitúciám. 

„Som šťastná, že môžem oceniť Jána Bočkaya týmto špecifickým a prestížnym symbolom hotelierstva, za jeho mnohoročný prínos k zlepšovaniu postavania cestovného ruchu v Európe,“ povedala počas odovzdávania ceny Susanne Kraus-Winkler, prezidentka HOTREC a EHF.

„Cieľom tohto ocenenia je uznanie hoteliera Jána Bočkaya, jeho obetavosti a mnohých úspechov v sektore cestovného ruchu za posledné dekády,“ dodal Joan Gaspart, viceprezident EHF.

Ján Bočkay zasvätil svoj život budovaniu cestovného ruchu a kvalite hotelierstva na Slovensku. Pod jeho vedením bol banskobystrický Hotel LUX niekoľkokrát ocenený ako najlepší hotel roka, bol lídrom zavádzaní najnovších trendov v HORECA odvetví, podpore kvality služieb, aplikácii moderných technológií do hotelových operácií, ako aj udržiavaní pozitívnych vzťahov so svojimi zamestnancami.

Ocenenie The European Hospitality Foundation sa odovzdáva dvakrát do roka osobnosti, ktorá prispela pozoruhodným spôsobom, a počas mnohých rokov, k aktivitám a rozvoju v oblasti hotelierstva. Ocenenie EHF bolo navrhnuté Miquelom Planasom, známym umelcom a predsedom katedry sochárstva a výtvarného umenia na Fakulte výtvarného umenia v Barcelone. Táto cena je produkovaná AWA Premis spoločnosťou, ktorá vyhrala súťaž na vyhotovenie olympijskej pochodne pre Olympijské hry v Rio de Janeiro.

Ďalšia odovzdávacia ceremónia sa bude konať 20. októbra 2016 na Malte.

Čo je EHF?

Nadácia The European Hospitality Foundation bola založená v roku 2006 s mandátom na financovanie neziskových projektov vzťahujúcim sa k aktivitám organizácie HOTREC. Pre viac informácií navštívte: http://www.hotrec.eu/about-us/european-hospitality-foundation.aspx

Ďalšie informácie o samotnom združení HOTREC nájdete na: www.hotrec.eu

Zdroj: HOTREC, ZHR SR

Foto: ZHRSR, Desana Dudášová

Tlačová správa -  PDF formát

 

Kontakt pre médiá:            

Mgr. Marek Harbuľák, generálny sekretár ZHR SR

tel/fax: 02 58 233 386, mobil: 0911 262 177

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , www.zhrsr.sk

 

TS Hotrec Ján Bočkay