Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

Vyhlásenie ZHR SR k zníženiu sadzby DPH

(23.4.2018) Zväz hotelov a reštaurácií SR víta návrhy štátnych predstaviteľov týkajúce sa podpory cestovného ruchu, konkrétne avizované zníženie DPH za ubytovanie na 10 percent a cestovné šeky pre zamestnancov.

ZHR SR dlhodobo presadzuje zníženie sadzby DPH na ubytovacie a stravovacie služby a zavedenie nástrojov na podporu domáceho cestovného ruchu. Ide o systémové opatrenia, ktoré pomôžu zvýšiť konkurencieschopnosť zariadení a zabezpečiť dlhodobý nárast zahraničných i domácich turistov v Slovenskej republike. Tieto overené nástroje, v každej z 25 krajín Európskej únie, pomohli cestovnému ruchu tak, že došlo k rozvoju služieb, rastu investícií, zvýšeniu počtu pracovných miest a celkovému rozmachu regiónov.

Zavedenie navrhovaných opatrení je potrebné vo veľmi krátkom čase, pretože v slovenskom cestovnom ruchu sa už začínajú prejavovať známky stagnácie. ZHR SR apeluje preto na predstaviteľov súčasnej vlády, aby podporili zníženie sadzby DPH a zavedenie cestovných šekov do praxe. Pôjde tak o prvú systémovú podporu CR na Slovensku po viac ako dvadsiatich rokoch.

 

Čo je ZHR SR?

Zväz hotelov a reštaurácií SR je dobrovoľnou, nepolitickou, záujmovou a odbornou organizáciou, ktorej cieľom je obhajovať spoločné záujmy členských subjektov voči orgánom štátnej správy a iným organizáciám, zvyšovať ich profesionálnu prestíž, ovplyvňovať verejnú mienku a názory riadiacich orgánov cestovného ruchu v štátnej správe a samospráve na slovenské hotelierstvo, gastronómiu a cestovný ruch.

Vyhlásenie na stiahnutie (.pdf)

Kontakt pre médiá:                       

Tel.: 02 58 233 386

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., www.zhrsr.sk

Projekty AHRSNEDISKVALIFIKUJ SA

ludske zdroje

WellTo

wellto


Prečítajte si viac...