Zväz hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky

TS: Jarné stretnutie hotelierov a HORECA konferencia 2018

(16.05.2018) Európa je stále destináciou číslo jedna, z čoho ťaží aj slovenský cestovný ruch. Viac ako polovica krajín zaznamenala nárast počtu návštevníkov o viac o 10%, v roku 2017 to bolo až 671 miliónov návštevníkov. Slovensku sa v rovnakom období zvýšil počet prenocovaní o 5, 6 % na 14, 9 miliónov. Aj o tom sa hovorilo na Jarnom stretnutí hotelierov a HORECA konferencii s názvom HOSPITALITY 2.0, ktoré sa konalo od 14. do 16. mája 2018 v priestoroch Hotela Senec v Senci.

Ubytovanie a stravovanie tvorí základ služieb v cestovnom ruchu, globálne nazvaných HOSPITALITY, nevyhnutnosť neustále zvyšovať ich úroveň a kvalitu je potrebné tiež v slovenskom cestovnom ruchu. Viaceré legislatívne zmeny vytvárajú prekážky a náklady, kvôli ktorým nedokážu slovenské hotely a reštaurácie vytvárať investície tak, aby boli konkurencieschopné s okolitými krajiny. Vláda uvažuje o možnostiach podpory turizmu niektorými opatreniami, akými by mali byť dovolenkové šeky pre zamestnancov, ale najmä zníženie DPH na ubytovacie služby. V úvode konferencie to deklaroval štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček.

Zameranie Jarného stretnutia hotelierov a HORECA konferencie na inovácie, digitalizácia a trendy v tejto oblasti, malo medzi majiteľmi a prevádzkovateľmi ubytovacích i stravovacích zariadení veľkú odozvu, pretože to je najefektívnejší spôsob ako osloviť hostí. Viac ako 40 vystavovateľov predstavilo najmodernejšie technológie a trendy pre hotely i reštaurácie. Prezentácie v odbornom programe konferencie sa venovali aj významu cestovateľských blogov, trendom vo videoprezentácii, ale aj inováciám v gastronómii tzv. streetfoodom na Slovensku. Špeciálnou novinkou bol blok HOTEL TECHNOLOGY FORUM o digitalizácii v praxi.

Osobné a praktické skúsenosti o hotelierstve prezentovala Sylvia Holopová z Hotela Hviezdoslav v Kežmarku, ktorá je Hotelierkou roka za rok 2017 a Hotelier roka z Čiech 2017 Petr Borák z Augustiánskeho domu v Luhačoviciach, ale aj prezident ZHR SR Tomáš Ondrčka z Hotela Devín v Bratislave.

Počas konferencie Hodnotiaca komisia Zväzu hotelov a reštaurácii SR vyhodnotila nominovaných hotelierov v ďalšom ročníku prestížnej súťaži HOTELIER ROKA za rok 2018. Finalistami sú Tiago Viganó z Hotela Elizabeth v Trenčíne, Jaroslav Kubaľa z Hotela FIS Jasná a Jiří Kotulán z Hotela NH Gate One v Bratislave. Odborná i laická verejnosť si online hlasovaním vyberie z troch vynikajúcich hotelierov a víťaz bude ocenený na Jesennom stretnutí hotelierov a HORECA konferencie v októbri.

Marek Harbuľák
generálny manažér ZHR SR
 

Tlačová správa na stiahnutie (.pdf)

Kontakt pre médiá:

Tel./fax: 02 58 233 386         
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
www.zhrsr.sk
 

Čo je ZHR SR?

Zväz hotelov a reštaurácií SR je dobrovoľnou, nepolitickou, záujmovou a odbornou organizáciou, ktorej cieľom je obhajovať spoločné záujmy členských subjektov voči orgánom štátnej správy a iným organizáciám, zvyšovať ich profesionálnu prestíž, ovplyvňovať verejnú mienku a názory riadiacich orgánov cestovného ruchu v štátnej správe a samospráve na slovenské hotelierstvo, gastronómiu a cestovný ruch.

Projekty AHRSNEDISKVALIFIKUJ SA

ludske zdroje

WellTo

wellto


Prečítajte si viac...